• Moskitiery okienne i drzwiowe
  • Moskitiery przesuwne

Moskitiery okienne i drzwiowe

moskitiery

Moskitiera ma za zadanie chronić wnętrza pomieszczeń przed dokuczliwymi owadami. Zamontowane w oknach pozwalają Państwu mieć latem otwarte okna nawet nocą, gdy palą Państwo światło, zabezpieczając przed natręctwem komarów, much i innych latających stworzonek. Można je zastosować do każdego typu okna oraz drzwi balkonowych (pojedynczych lub podwójnych). Moskitiery wykonane są przez nas z wyjątkową precyzją co powoduje idealną ochronę przed insektami. Gęste siatki zatrzymują także pyłki a nawet kurz.

Zalety moskitier

Moskitiery można dostosować do dowolnego otworu okiennego i drzwiowego. Dla moskitiery ramkowej okiennej maksymalna powierzchnia wynosi 2 m a dla drzwi moskitierowych wynosi 3,25 m, natomiast rolowane moskitiery mocowane na zewnątrz do ramy okiennej proponujemy stosować do wysokości okna 1600 mm. W przypadku moskitier rolowanych przesuwanych w poziomie maksymalna szerokość wynosi 1500 mm. Alternatywą dla drzwi balkonowych lub bardzo wysokich okien jest moskitiera rolowana z mechanizmem sprężynowym wspomaganym sznurkiem koralikowym. Maksymalna wysokość zamykania wynosi 2400 mm.

Jak czyścić moskitiery?

Zdemontowane po sezonie drzwi i ramki moskitierowe umyć w roztworze wody z detergentem, wysuszyć i przechować do następnego sezonu.

Moskitiery przesuwne

gabtom moskitiery przesuwne (1)

Moskitiera przesuwna doskonale sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach takich jak balkony, tarasy, witryny, a także ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach: górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej . Moskitiera ma za zadanie chronić wnętrza pomieszczeń przed dokuczliwymi owadami.